Lidé dobré vůle a jejich šikovné ruce pomohou hospici již po jedenácté

5.10.2016

image002/Červený Kostelec/ Tradiční dobročinná soutěž o nejnápaditější vlastnoruční výrobek „Šikovné ruce pro hospic 2016 aneb lidé lidem“ vrcholí. V úterý se sejde odborná porota a vybere z každé kategorie dva nejnápaditější výrobce, kteří obdrží cenu. Prodejní dobročinnou výstavu zahájí slavnostní vernisáž 7. října od 17 hod. v obřadní síni MÚ Červený Kostelec a ve výstavní síni bude dále pokračovat od 8. do 14. října 2016, vždy od 9 do 17 hod. Návštěvníci zde mohou nakoupit nejrůznější dárky i praktické předměty do domácnosti. Vybírat mohou například keramické obrázky v rámečku nebo pečlivě upletené svetry, dřevěné šperky, šité tašky, dekorace z drátků, koberečky a patchworkové výrobky a mnoho dalšího.

V rámci projektu se uskuteční ve čtvrtek 13. října 2016 od 19 hodin. v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci též představení „Divadelní Mr. Bean“ v podání Adama Budaře a Františka Šedivého (dlouholetých podporovatelů Hospice Anežky České). Projekt „Šikovné ruce 2016 aneb lidé lidem“ podpořil i letos Královéhradecký kraj z dotačního programu Podpora a rozvoj profesionálních i neprofesionálních kulturních aktivit a Nadace Umění pro zdraví.

Do soutěže se přihlásilo 144 dospělých, dětí a spolků z různých míst České republiky, kteří vyrobili neuvěřitelných 3573 výrobků. Nelze nejmenovat alespoň některé věrné skupiny jako je Domov důchodců Náchod, Klub žen Žacléř, Domov odpočinku Justýnka Hronov, Patchworkový klub Chotěboř, Riaps – stacionář Trutnov, Dům s pečovatelskou službou U Jakuba Červený Kostelec a další. Velmi dobrou zprávou je, že se do soutěže hlásí i děti a mladá generace za všechny alespoň někteří již pravidelní soutěžící: Gymnázium Dvůr Králové, Základní škola Náchod, Domov mládeže a školní jídelna Pardubice a další.

image001„Všem soutěžícím děkujeme za krásné, pečlivě připravené výrobky, které darovali s láskou k nemocným v Hospici Anežky České,“ říká Eva Wagenknechtová, pracovnice Oblastní charity Červený Kostelec a dodává: „Díky všem ochotným dárcům můžeme opět uspořádat prodejní výstavu s nevšední atmosférou. Vítězní účastníci budou uvedeni na www.hospic.cz Nemůžeme sice ocenit všechny (i když by si to zasloužili), ale pro všechny registrované účastníky soutěže máme připravenou čestnou vstupenku na humorné divadelní představení „DIVADELNÍ MR. BEAN“ o kterou se mohou přihlásit až do chvíle vyprodání vstupenek u organizátora akce. Těšíme se na vaši návštěvu“

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*