Jiří Suchánek má bronz z ME v Lašku

2.10.2017

Na mistrovství Evropy ve slovinském Lašku postoupili ze základních skupin do play off tři čeští reprezentanti a jeden z nich se probojoval až do semifinále. Vozíčkář Jiří Suchánek ve dvouhře mužů klasifikace SM2 porazil v boji o medaili Ukrajince Oleksandra Yezyka 3:2 a vybojoval na šampionátu bronz.

137_suchanek

V boji o postup do finále Jirka podlehl polskému reprezentantovi Rafalu Czuperovi 1:3. Suchánek tak zopakoval úspěch z paralympiády v Riu, kde rovněž došel až do semifinále. V Lašku bude Suchánek hrát také v soutěži družstev, kde se společně s Martinem Zvolánkem pokusí navázat na medailové umístění na nedávném Czech Para Open v Ostravě.

Zopakovat bronzový úspěch z minulého šampionátu se naopak nepodařilo Ivanu Karabcovi v kategorii MS10. Jeho cestu tentokrát ukončil už v osmifinále Bulhar Denislav Stefanov Kodjabashev. Přímo do čtvrtfinále se naopak v kategorii MS7 dostal díky vítězství v základní skupině Daniel Horut. Tam ale narazil na Ukrajince Mykhayla Popova a prohrál 0:3.

ME hendikepovaných 2017, Laško – výsledky českých hráčů v play off:

Klasifikace SM2, osmifinále: Jiří SUCHÁNEK – Tomasz Jakimczuk (Pol.) 3:0 (8,8,10), čtvrtfinále: Jiří SUCHÁNEK – Oleksandr Yezyk (Ukr.) 3:2 (7,-10,5,-8,15), semifinále: Rafal Czuper (Pol.) – Jiří SUCHÁNEK 3:1 (9,-7,8,7).

Klasifikace MS7, čtvrtfinále: Mykhaylo Popov (Ukr.) – Daniel HORUT 3:0 (4,6,11).

Klasifikace MS10, osmifinále: Denislav Stefanov Kodjabashev (Bul.) – Ivan KARABEC 3:1 (8,9,-5,3).
Kompletní výsledky i více informací o ME hendikepovaných najdete ZDE

Zdroj: https://www.ping-pong.cz
Foto: archiv

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*