indexPardubický kraj a Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje vyhlašují 4. ročník ceny Duhové křídlo. Je udílena zaměstnancům, organizacím a dobrovolníkům, kteří pracují v sociálních službách ve prospěch osob se zdravotním postižením. Patronkou akce je paní Táňa Fischerová.

V letošním roce jsou vyhlášeny následující kategorie:

  • I. kategorie – Profesionál,
  • II. kategorie – Dobrovolník / Filantrop,
  • III. kategorie – Poskytovatel sociálních služeb,
  • IV. kategorie – Zvláštní cena poroty za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Od 1. března mohou fyzické i právnické osoby podávat návrhy do jedné nebo více kategorií na příslušných formulářích, které najdou na stránkách www.duhovekridlo.cz. Tamtéž je zveřejněn řád pro udělování ceny, ale i fotogalerie a video z loňského předávání cen. Nominační formuláře si také lze vyzvednout v tištěné podobě v sídle NRZP Pardubického kraje, Erno Košťála 1013, 530 12 Pardubice.

Vyplněné formuláře lze odesílat na e-mail pardubice@nrzp.cz nebo poštou na výše uvedenou adresu. Uzávěrka je 30. května 2016.

Vítězové budou vyhlášeni na slavnostním předání cen, které se uskuteční 20. září od 15 hodin v multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách. Vystoupí na něm umělecké soubory ze zařízení sociálních služeb a organizací osob se Radka Svatošová 1zdravotním postižením vybraných v rámci festivalu Pod duhovými křídly. Na závěr zahraje skupina QUEENIE – world Queen tribute band.

Na vaše návrhy se těší Radka Svatošová, krajská koordinátorka NRZP ČR pro Pardubický kraj. Na případné dotazy odpoví na telefonu 466 952 423, mobilu 736 751 202 či e-mailu pardubice@NRZP.cz.

(mp)