Jaguáři zahájili jarní část sezóny úspěchem

1.3.2016

V sobotu 27. února se v Praze konalo třetí kolo české ligové soutěže, které tak zahájilo jarní část ligové sezóny. Základní část soutěže se dostala do druhé poloviny. Pořadatelstvím byl tentokráte Českou federací pověřen tým Jaguars Praha. Kola se zúčastnily všechny čtyři české týmy – Jaguars Praha, New Cavaliers Praha, Red Dragons Praha a SK Indians Plzeň a zápasy se odehrály ve Sportovní hale Radotín. Jaguáři chtěli po druhém místě v Plzni opět získat rozhodující náskok na první příčce celkové tabulky před druhými Kavalíry.
26a_Jaguari-EWS

  Hned první zápas dne sehrál tým Jaguars s týmem Red Dragons Ze začátku nerozehraný tým Jaguars nechal soupeře proniknout skrz svou obranu a jemu se tak podařilo dát dva góly. I tak ale Jaguáři první polovinu vyhráli 9:2 po dvou trefách Denise Golla, šesti Stanislava Cimpy a jedné Jana Hašlara. Trochu kuriózní asistenci k jednomu gólu si připsala brankářka Jana Stárková. Druhou půlku už Jaguáři ovládli a týmu Red Dragons už se další gól přidat nepovedlo. Jaguáři jich přidali šest (po jednom gólu dali Denis a Jan a Stanislav přidal čtyři další) a tak nakonec vyhráli 15:2. Na bránu Jaguars letělo za celý zápas jen šest střel, kdežto na soupeřovu to bylo střel 33. Nutno podotknout, že tým Red Dragons byl oslaben o své zlínské hráče, což mu neumožnilo navázat na svůj dobrý výkon z druhého kola.
Druhý soupeř týmu Jaguars byl tým SK Indians Plzeň. Tento zápas byl od začátku mnohem vyrovnanější. První tři branky zápasu sice vstřelil za tým Jaguars Stanislav, ale Indiáni se prostřednictvím Jana Vaňka na konci první poloviny taky trefili. První půlku vyhrál tým Jaguars 3:1. Stanislav v druhé půlce přidal dva góly a Indiánům už se skórovat nepodařilo. Jaguáři vyhráli tedy 5:1. Na bránu Jaguárů sice opět letělo jen šest střel, ale soupeř Jaguáry pustil jen ke čtrnácti střelám, z nichž brankář devět úspěšně zastavil.
26b_Jaguari-EWSPoslední zápas sehráli Jaguáři se svým největším konkurentem v rámci České ligy – New Cavaliers Praha. Jaguáři jim chtěli oplatit porážku z druhého kola v podzimní Plzni. Tentokrát se role obrátily a Jaguáři zápas od začátku ovládali. První polovinu vyhráli po trefách Stanislava 3:0. V druhé polovině už se hra Kavalírů jen víc rozpadala a tým Jaguars přidal dalších sedm tref (Stanislav dal pět gólů a Denis dva). Jindy nepříjemný soupeř se trefil jen jednou a tak Jaguáři vyhráli 10:1. Na branku Jaguárů prošlo jen sedm střel, kdežto na soupeřovu bránu letělo střel dvacet.

Třetí kolo České ligy tak ovládl tým Jaguars Praha a do celkové tabulky si připsal dalších devět bodů a zvýšil svůj náskok v čele. Stanislav byl nejlepší střelec kola s 22 góly (5 asistencí) a zvýšil svůj náskok v čele celkové tabulky střelců (46 gólů) a kanadském bodování (60 bodů). Denis přidal pět gólů, ale především deset asistencí a je jak na druhém místě v celkové tabulce střelců (25 gólů), tak kanadském bodování (52 bodů). Jan se blýskl dvěma góly a dvěma asistencemi a hlavně ukázal další velký pokrok ve své hře. Pavel Štolba si sice ulomil T-stick hokejku, ale hrál čistě a v obraně dělal protihráčům velké problémy. Iva Zemková hrála opět svůj vysoký standard a byla nejlepším hráčem s T-stick hokejkou na tomto kole. S obrovským náskokem vede i celkovou tabulku. Brankářka Petra Černá si stejně jako Jana připsala jednu gólovou asistenci a s úspěšností zásahů 75 % byla třetí nejlepší brankářka kola a v celkové tabulce se drží na druhém místě za Janou, která třetí kolo s úspěšností 81 % vyhrála.

26c_Jaguari-EWS

Na druhém místě se tentokrát po výhře nad Red Dragons (7:5) a především překvapivé výhře 6:1 nad New Cavaliers umístil tým SK Indians Plzeň. Na třetím místě byl tým New Cavaliers a na čtvrtém místě skončil tým Red Dragons Praha.

Jana Stárková

(alex)

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*