Jaguáři ukončili základní část ligy vítězně

30.3.2016

47b_wsh 

V sobotu 26. března se v tělocvičně Střední odborné školy stavební a zahradnické v Praze na Jarově uskutečnilo čtvrté kolo České ligové soutěže. Čtvrtým  kolem se uzavřela základní část tohoto ročníku soutěže. Zároveň se rozhodlo o soupeřích pro nadcházející Play-off, do kterého postupují všechny čtyři týmy, a které rozhodne o konečném Mistrovi České republiky v sezóně 2015/2016.
Pořadatelstvím čtvrtého kola bylo Českou federací Powerchair Hockey pověřeno sdružení Flor-in. Zúčastnily se všechny čtyři české týmy – EWSC Jaguars Praha, New Cavaliers Praha, Red Dragons Praha a SK Indians Plzeň.

V prvním zápase nastoupili Jaguáři proti Indiánům z Plzně. I přes počáteční nerozehranost začali Jaguáři dobře. I když první gól utkání si do vlastní brány srazil sám gólman soupeře Lukáš Kroupa. Dva góly pak ale přidal za tým Jaguars hrající Stanislav Cimpa a jednou se trefil Jan Hašlar. Vícekrát se Jaguáři přes soupeřovu dobrou obranu nedostali. To ale platilo i pro Indiány – za první půlku na bránu Jaguárů letěly jen dvě střely a ani z jedné nepadl gól. První půlku tak vyhráli Jaguáři 4:0. V druhé půlce už se Indiánům dařilo střelecky lépe, když se Jan Vaněk dvakrát trefil. Gól na konto Plzně přidala i brankářka Jaguars Petra Černá, když si míček nešťastně srazila do vlastní branky. Další vlastní gól si ale připsala i Plzeň, tentokrát byl autor Jan Thenot. Další, tentokráte standardní, góly přidali Denis Goll (2 góly a jedna asistence) a Stanislav Cimpa (tři góly). Jaguars vyhráli 10:3.

Druhý soupeř Jaguárů byli New Cavaliers. Vzájemné zápasy těchto dvou týmů, které se dříve vyznačovaly svou vyhroceností a nervozitou, už své vypětí téměř ztratily. A moc tomu nepomohl ani návrat hráče základní sestavy původního týmu Cavaliers Jana Horáka. První půlku byla celkem vyrovnaná. Na na bránu Jaguars šlo sice méně střel, ale soupeři se dařilo tlačit a držet obranu. I tak Jaguáři první půlku vyhráli těsně 2:1. Druhá půlka už byla gólově bohatší, ale především na straně týmu Jaguars, kteří přidali dalších sedm gólů. Soupeři se podařilo trefit už jen dvakrát. Jaguars vyhráli 9:3.

Poslední zápas dne Jaguáři sehráli proti týmu Red Dragons Praha. Tým byl opět oslabený o své zlínské hráče, ale v první půlce ho podpořil hostující hráč Jan Horák. Zápas Jaguáři od začátku ovládali. A především svou kombinační hrou první půlku vyhráli v poměru 8:1. V druhé půlce trenérka Jaguars přistoupila k obměňování jak různých taktik tak sestavy hráčů na hřišti, takže na čas vystřídala brankářka Jana Stárková, kapitánka Iva Zemková i střelecká opora týmu Stanislav Cimpa. I tak si Standa stihl připsat ještě tři góly a úspěšná byla i Iva. Střelecky nejúspěšnější byl Denis Goll, když si připsal šest gólů. Tři góly přidal i Jan Hašlar. Soupeři už se povedlo trefit jen dvakrát a to Václavu Uhrovi a Jiřímu Táborskému. Jaguars vyhráli neuvěřitelných 21:3.

47_wshA jak si vedli Jaguáři vedli individuálně? Stanislav Cimpa získal titul pro nejlepšího střelce kola (20 gólů). Denis Goll byl hned za ním s osmi góly. Jan Hašlar přidal celkem pět gólů. Standa se stal i nejužitečnějším hráčem, když ke dvaceti gólům přidal deset asistencí. S asistencemi byl již tradičně úspěšnější Denis, který si jich připsal jedenáct a s celkovými 75ti body v tabulce Kanadského bodování je jediný, kdo se Standovi s 90ti body alespoň přibližuje. Nejlepší hráč s T-stick hokejkou čtvrtého kola byla podle propočtů Iva Zemková. Druhý byl Jiří Němeček z týmu New Cavaliers a třetí Pavel Štolba z týmu Jaguars. Iva tak ovládla základní část a Pavel se umístil mezi „téčky“ na druhém místě. Nejlepší brankář čtvrtého kola byl Mirek Prouza s úspěšností 86,4%. Brankářka týmu Jaguars Jana Stárková byla s úspěšností 78,6% druhá a udržela si první místo mezi brankáři v základní části.

Čtvrté kolo tedy tým Jaguars vyhrál a tím jsme vyhrál i základní část ligové soutěže. Na druhém místě skončil tým New Cavaliers (vítězství 10:5 nad Red Dragons a 3:1 nad Indians Plzeň). Třetí byl tentokrát tým Red Dragons (vítězství 5:4 nad Indians Plzeň) a čtvrtí Indians Plzeň. I tak Plzeň uhájila o bod třetí místo v základní části ligové soutěže. Soupeřem týmu Jaguars pro play-off tak budou pražští Red Dragons, kteří skončili na místě čtvrtém.

Jana Stárková
zástupkyně oddílu Jaguars Praha

(alex)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*