Jaguáři poprvé ovládli ligový turnaj v Plzni

24.11.2016

V sobotu 19. listopadu se ve sportovní hale TJ Lokomotiva v Plzni konalo druhé ligové kolo – Memoriál Petra Sulanského a Filipa Jakeše. Turnajově pojaté ligové kolo pořádal plzeňský tým SK Indians a kromě něj se zúčastnily i tři pražské ligové týmy – EWSC Jaguars, New Cavaliers a Red Dragons. Náš tým přijel do Plzně v kompletní sestavě, jen druhou brankářku Petru Černou, která v týmu chybí kvůli dlouhodobé nemoci, zastoupil náš nováček v bráně Kristýna Budská.

193b_jaguari

Náš tým nastoupil na plochu hned po zahájení k prvnímu zápasu dne. Naším soupeřem byl tým Red Dragons. Jako vždy nám chvíli trvalo se srovnat, ale pak už jsme hru plně kontrolovali. Kluci se asi chtěli na začátku dne pořádně rozstřílet. První polovina skončila 11:1. Většinu gólů nastřílel Stanislav Cimpa, ale jeden přidal i Denis Goll. V druhé polovině dostal větší šanci také soupeř. Václav Uher se za Red Dragons trefil čtyřikrát. Jenže my jsme přidali dalších devět gólů (tři Denis a šest Stanislav). Na bránu Red Dragons mířilo celkem 41 střel, kdežto soupeř naši bránu ohrozil jen 14-krát. Vyhráli jsme tak s vysokým rozdílem 20:5 a zkusili to i z druhé strany. Na mezinárodních turnajích v zápasech s těmi nejlepšími týmy totiž často Jaguáři tahají za ten kratší konec.

Po kratší pauze nás čekal zápas s naším hlavním konkurentem v české lize – New Cavaliers. Střetnutí s tímto týmem jsou vždy vypjatá a vyžadují maximální koncentraci od všech hráčů týmu. Nejinak tomu bylo tentokrát. Skóre otevřel Stanislav už na začátku druhé minuty a až do šesté minuty, kdy přidal další gól po trpělivé hře před soupeřovou bránou, se skóre neměnilo. Drželi jsme taktiku, jak byla daná a soupeře k naší bráně vůbec nepouštěli. Až ke konci první poloviny snížil na 2:1 Tomáš Suchý. To byla ale jediná trefa ze strany protihráčů. Naopak Jaguars přidali ve druhé půlce ještě dva góly (Denis a Stanislav). Tentokráte jsme tedy vyhráli 4:1 a mohli odejít s dobrým pocitem – zápas jsme kontrolovali od začátku do konce. Statistická zajímavost utkání je, že na naši i soupeřovu bránu mířil stejný počet střel. V tomto zápase tak výrazněji rozhodovali i brankáři.

193_jaguariDen jsme uzavřeli zápasem s domácími SK Indians. Na konci dlouhého dne už se na všech začala projevovat únava. Indiáni se statečně bránili a dostali se i ke střelám na naši bránu (celkově sedm), ze kterých padl jeden gól (Michal Enge). První polovinu jsme však vyhráli 4:1. Autorem všech branek byl Stanislav po asistencích Denise. Ve druhé půlce už Indiáni gól nepřidali, kdežto my se trefili ještě čtyřikrát. Góly si Stanislav a Denis rozdělili. Jednu asistenci si připsala i Iva Zemková. Vyhráli jsme tak 8:1.

Druhé kolo ligy tedy náš tým Jaguars vyhrál a získal dalších devět bodů do celkové tabulky. Bylo to poprvé, co Jaguáři plzeňské kolo ovládli. New Cavaliers obsadili druhé místo. SK Indians skončili na třetím a Red Dragons na čtvrtém místě. Stanislav Cimpa byl s 25ti góly (5 asistencí) nejlepší střelec kola a Denis Goll se sedmi góly a 6 asistencemi druhý nejužitečnější hráč kola. Jana Stárková byla opět nejlepší brankářkou kola s úspěšností 86,2%. Iva Zemková byla podle nového systému druhá nejlepší hráčka s T-stick hokejkou. Na hřišti byl vidět i Pavel Štolba, který se blýskl jistou a hlavně čistou hrou v obraně. A do hry se samozřejmě zapojil i Jan Hašlar a nová posila Kristýna Budská. Největší radost máme z toho, že se nám podařilo převést do praxe vše nové, co jsme zkoušeli na tréninku.

193a_jaguariJako vždy děkujeme naší trenérce Andree Kuncové, protože každým zápasem se jen potvrzuje, jak moc je pro náš tým přínosná. Posun našeho týmu ukazuje, že bez trenéra se tento sport pořádně dělat nedá. Děkujeme za její čas, práci a nápady. Dále děkujeme našim asistentům Janě, Bobovi, Jendovi a Matějovi.

Těšíme se na další kolo, které v Praze otevře jarní část sezóny.

Jana Stárková
(brankářka a místopředsedkyně klubu EWSC Jaguars)
https://ewsport.org/

(alex)

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*