Instruktorský kurz lyžování na monoski s SKV Praha

30.1.2014

02cJak jsme Vás již informovali v tištěném prosincovém Vozíčkáři, o víkendu od 10. do 12. ledna proběhl historicky první instruktorský kurz SKV Praha zaměřený na tématiku lyžování vozíčkářů. Program nabitý teorií i praxí absolvovalo 8 asistentů pod vedením 2 instruktorů, ale i vozíčkářky Míši a její dcerky. Nováčci asistenti tak měli možnost přímého kontaktu se hendikepovaným sportovcem.  

Teorie obsahovala přednášky o speciálním vybavení, začátečnickém monoski lyžování, pokročilé lyžařské technice i o sportovcích SKV. V rámci didaktiky každý účastník provedl několik videorozborů různých lyžařských úrovní. Večerní blok byl věnován tématu závodního lyžování.
Praktická část obsahovala nastavení lyžařských pomůcek pro individuální použití, servis materiálu a samozřejmě nedílnou součástí bylo samotné monoski lyžování navzdory chudým sněhovým podmínkám.

02_Míša

Zbytek energie byl věnován do pozdně večerního až ranního povídání, filozofování,  zpívání a hraní na kytaru.
Další prvenství tohoto kurzu se odehrálo na poli dopravy, jejíž stěžejní část zajistily dvě dodávky. Prvně s námi vyjela Hyundai z projektu Zelený život a jako stálice Ford od AutoESA. Bez dodávek je realizace jakéhokoli monoski kurzu nemožná, proto patří velké díky našim „dopravním“ partnerům, bez kterých by v SKV Praha nebyli vyškolení instruktoři ani sportující/lyžující vozíčkáři.

02a

Všichni naši instruktoři a asistenti se těší na použití nabytých znalostí na dalších lyžařských výjezdech, kde pevně věříme v letos dlouho očekávanou vydatnou sněhovou nadílku.

Hana Alire
Sportovní klub vozíčkářů Praha
(zástupce oddílu lyžování)

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*