Heřman Volf vyrazí do Norska a pomůže splnit sny dětem

21.3.2012

Tělesně postižený sportovec Heřman Volf (46) se chystá na čtvrtou, závěrečnou cestu v rámci projektu Cesta za snem. Na svém handbiku chce pokořit vzdálenost dvou tisíc kilometrů mezi Prahou a norským Oslem. Letošní cesta bude výjimečná: Héřa chce pomoci osmnácti handicapovaným dětem splnit jejich sny.

V pondělí 13. března byla ve spolupráci s Nadačním fondem Cesta bezpečí a Českou abilympijskou asociací oslovena všechna speciální pedagogická centra (SPC) v zemi s výzvou pro děti s poruchou pohybového ústrojí a jejich rodiče. „Požádali jsme je, aby nám napsaly a namalovaly, o čem sní a po čem touží. Dopisy mohou posílat do 30. března. Po tomto datu zástupci pedagogických center vyberou přání a předají je nám,“ řekla Aurin Nedbalová, ředitelka nadačního fondu.

Z desítek, možná i stovek dětí bude vybráno osmnáct, stejně jako je etap do Osla. Každá z nich ponese jméno dítěte a Volf ji pojede právě pro něj. Vybrané peníze z „prodeje“ etap sponzorům poputují například na nákup hudebního nástroje, letenek do vysněné země, hrnčířského kruhu a pece na keramiku nebo třeba na ohodnocení osobního asistenta.

Start je předběžně plánován na 15. června, na obtížnou trasu se Volf vydá z Mariánského náměstí v Praze. Cesta bude trvat jednadvacet dní. Neprofesionální sportovec procestuje s doprovodem pět států, čeká ho etapa o rekordní délce 162 kilometrů a plánuje také zdolat zatím nejvyšší výškový bod: zhruba 1700 metrů nad mořem, pod vrcholem hory Gaustatoppen v Norsku.

(mp)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*