foto k Pochodu Eskymo WelzlaV sobotu 11. června se uskuteční pochod Po stopách Eskymo Welzla. Jde o novinku ve stále bohatší paletě akcí určených zejména pro hendikepované turisty. Akci opět pořádá Klub českých turistů Zábřeh, a to na základě loňské úspěšné premiéry: tehdy se jí zúčastnilo 74 lidí, mezi nimi osoby s pohybovým, zrakovým, mentálním i kombinovaným postižením a jejich doprovody.

Trasa vede malebným údolím Moravské Sázavy (mapka trasy Pochodu Eskymo Welzla) a můžete se na ni vydat od 9 do 12 hodin. Start i cíl je u železničního skanzenu Lupěné (výchozím místem může být i nádraží v Hoštejně). Kratší, pětikilometrová trasa vede do Hněvkova a zpět, jedenáctikilometrová do Hoštejna a zpět. Délku pochodu si však výletníci můžou libovolně zkrátit: na asfaltové cyklostezce s minimálním převýšením se lze kdykoli vydat zpět.

Hendikepované turisty přivítá opravdový Jan Eskymo Welzl, slavný polární lovec, zlatokop a cestovatel. Všeobecná zdravotní pojišťovna nabídne účastníkům bezplatné měření tělesných hodnot. K vidění budou ukázky cvičení metodou spirální stabilizace páteře, která je vhodná pro lidi s nedostatkem pohybu. Připravena bude kvizová soutěž, chybět nebude opékání špekáčků. Zajištěno bude WC pro vozíčkáře a občerstvení.

Přihlášku a další informace o nenáročném, příjemném pochodu v Olomouckém kraji najdete na stránkách www.kctzabreh.cz, v rubrice Významné akce. Na dotazy odpoví Aleš Kostelka na telefonu 602 416 413 či e-mailu 602 416 413.

(mp)