Handbiker Jahoda byl v časovce MS pátý

1.9.2017

V jihoafrickém Pietermaritzburgu odstartovalo včera mistrovství světa handicapovaných cyklistů, na kterém nechybí ani pět českých zástupců. Jako první zasáhli do programu šampionátu handbiker Patrik Jahoda a tricyklisté Jiří Hindr a Petr Berger, všichni v časovce jednotlivců. Nejlépe si vedl Jahoda, který obsadil pátou příčku.

Partik-Jahoda-handbike

Patrik Jahoda v kategorii H1 byl při průjezdu do závěrečného kola na trati časovky dlouhé 15,5 km na průběžném třetím místě. Pak ho ale zradil výjezd do prudkého stoupání, kde Patrik ztratil několik desítek vteřin, časovou ztrátu se mu už nepodařilo stáhnout a skončil na pátém místě. Zvítězil Švýcar Fruh, druhý byl favorizovaný Jihoafričan Du Preez a třetí Fin Sopanen.

„Nejelo se mi špatně, první kolo bylo vyloženě dobré, cítil jsem i rezervu do druhého kola, kde jsem chtěl ještě stupňovat tempo. Bohužel přišla lehká krize a místo stupňování tempa jsem měl co dělat, abych držel aspoň tempo přijatelné. Z výsledku jsem, i přes pro mě nepříznivý profil trati, lehce zklamaný,“ okomentoval Jahoda svůj první start na letošním MS.

V dopoledním programu se představili tricyklisté Jiří Hindr a Petr Berger, soutěžící v kategorii T1. Ani jednomu z nich bohužel závod nevyšel. Na čtvrtém místě skončil Petr Berger a poslední pátá příčka patří Jiřímu Hindrovi, který si zde vybral dost smůly, když se mu před dvěma dny na tréninku zlomila poloosa na tricyklu, kterou se ale nakonec podařilo opravit aspoň tak, že mohl do závodu nastoupit.

Dnes je na programu časovka jednotlivců kategorií C, kde se představí Jiří Ježek v kategorii C4 a Ivo Koblasa v kategorii C2.

Zdroj: ČATHS

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*