Golfisté získali v Rakousku cenné kovy

11.9.2017

Na jedničku uspěli čeští reprezentanti v paragolfu na turnaji v Rakousku, když na hřišti Linzer Golf Club bojovali o body do světového žebříčku. Nezastavila je ani nepřízeň počasí. Zbyněk Kotek dokázal zahrát druhý nejlepší brutto výsledek a obsadil stříbrnou pozici. V kategorii stableford C těsně zvítězil Jakub Kovařík a „pojistil“ si tak celkové vedení ve světovém poháru EDGA – Order of Merit.

1790_golfisti

Na turnaj série European Disabled Golf Tour – 12th international Austrian Open 2017 vyrazil český tým ve složení Zbyněk Kotek, Miroslav Lidinský (oba GK Hluboká nad Vltavou), František Hes, Pavel Kamír (oba GC Mnich), Vlastimil Hebelka (GC Austerlitz), Jakub Kovařík (GK Čechie) a Pavel Bambousek (GC Loreta Pyšely).

Tento mezinárodní turnaj byl zároveň zahraniční premiérou pro juniora Lukáše Šnobla (GC Grosshof), nováčka reprezentačního C týmu Václava Mráze (GC Český Krumlov) a Pavla Wolfa (GC Grosshof).

I přes velmi nepříznivé deštivé počasí se podařilo odehrát část tréninkového kola a jedno kompletní ostré turnajové kolo. Finálové kolo bylo bohužel kvůli hustému celonočnímu a dopolednímu dešti zrušeno.

Zbyněk Kotek dokázal zahrát druhý nejlepší brutto výsledek a obsadil stříbrnou pozici. Miroslav Lidinský dosáhl na čtvrté místo. V kategorii stableford C těsně zvítězil Jakub Kovařík, a pojistil si tak celkové vedení ve světovém poháru EDGA – Order of Merit.

97_golf (2)

Výborný výsledek zahrál také junior Lukáš Šnobl, který v kategorii stableford D celkově zvítězil. Pavel Bambousek v kategorii sedících obsadil čtvrté místo.

Do konce sezóny zbývají paragolfistům už pouze dva turnaje. Předposlední je Pas-De-Calais Handigolf French Open, který se hraje na mistrovském hřišti AA St. Omer ve Francii. Závěrečný tradiční turnaj Algarve Open 2017 se uskuteční v listopadu v portugalském Vila Sol v Algarve.

Celkové výsledky najdete ZDE

Zdroj: CZDGA
Foto: Facebook CZDGA

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*