Evropský pohár alpských lyžařů s naší účastí

19.2.2015

V italském středisku Sella Nevea se od 16. do 19. února koná Evropský pohár alpských lyžařů s naší účastí. Českou republiku mezi vozíčkáři reprezentovali Pavlové Bambousek a Dvořák, mezi stojícími pak Miroslav Lidinský. Dále pak Tomáš Veverka a zrakově postižený lyžař Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou. Od pondělí do čtvrtka čeká lyžaře hned několik závodů – slalom, obří slalom, sjezd a super kombinace. Většina lyžařů bere tyto závody především jako přípravu na blížící se mistrovství světa.

25_lyžaři_EP
V pondělí pro Českou republiku zacinkala i první medaile. Pro stříbrnou medaili si ve skvěle zajetém druhém kole slalomu dojel zrakově postižený Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou. Z celkově 4 startujících ho pokořil v celkovém čase jen zlatý Polák Maciej Krezel s trasérkou Annou Ogarzynskou. Mezi dalšími našimi reprezentanty se nejlépe vydařil slalom Miroslavu Lidinskému, který se v nejsilněji kategorii stojících umístil na 11. místě. V kategorii sedících se našim již tak nedařilo a závod nedokončili. Již v prvním kole vypadl Pavel Dvořák a Pavel Bambousek ho následoval v kole druhém. Mezi sedícími ženami byla nejrychlejší Rakušanka Claudia Loeschová, mezi muži vyhrál Francouz Frederic Francois. Slalom stojících žen ovládla Marie Bochetová, mezi muži získal zlato Matthias Lanzinger.

V úterním obřím slalomu se naším příliš nedařilo. Závod dokončili pouze dva. Pavel Dvořák se umístil mezi sedícími muži na 11. místě a Tomáš Vaverka skončil mezi stojícími muži na 10. místě. Bohužel Pavel Bambousek ani Miroslav Lidinský závod nedokončili a svorně vypadli hned v prvním kole. Úspěšný den naopak zažili Rakušané, kteří si připsali tři prvenství ze šesti možných. Kategorii stojících mužů vyhrál Markus Salcher (vítěz dvou paralympijských závodů v Soči) a tím potvrdil svoji roli favorita pro nadcházející mistrovství světa. Mezi sedícími muži zajel nejrychlejší čas Roman Rabl, který porazil vítěze pondělního slalomu Frederica Francoise. Třetí zlato pro rakouský tým zajistila svým výkonem stejně jako ve slalomu vozíčkářka Claudia Loeschová.

Zítra bude finále Evropského poháru ve sjezdovém lyžování pokračovat závodem Super kombinace.

Alexandra M. Videmannová
Foto: Jan Čihák

Zpracováno dle podkladů: http://www.paralympic.org/alpine-skiing/ a http://www.paralympic.cz/

(alex)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*