O víkendu 15. a 16. května 2010 bude hostit metropole Jihomoravského kraje město Brno na stadionu VUT v Brně Pod Palackého vrchem dvě významné mezinárodní atletické akce v rámci festivalu CZECH SPORTS FESTIVAL BRNA A JMK 2010.  Nad oběma akcemi převzali záštitu Bc. Roman Onderka, primátor statutárního města Brna a Mgr. Michal Hašek, hejtman JMK. Akce se uskuteční za podpory prof. Ing. Karla Raise, CSc., MBA, rektora VUT v Brně. Obě akce jsou finančně podporovány statutárním městem Brnem a JMK, kteří jsou zároveň generálními partnery obou akcí.

V sobotu 15. května 2010 proběhne nejprve 4. ročník HANDICAP OPEN – VELKÁ CENA BRNA A JMK. Pořadateli jsou SK Kociánka Brno a VUT v Brně. Slavnostní zahájení je v 10.00 hodin a vyhlášení výsledků ve 14. 30 hodin vždy na stadionu VUT v Brně Pod Palackého vrchem.

Tento mítink je dlouhodobě ZAŘAZEN DO SÉRIE MÍTINKŮ A JE ZAŠTÍTĚN IPC – MEZINÁRODNÍM PARALYMPIJSKÝM VÝBOREM. Handicapovaní sportovci již zde budou mít možnost plnit limity na PARALYMPIJSKÉ HRY v LONDÝNĚ 2012. Akce se za poslední 3 roky zúčastnili handicapovaní sportovci z 12 států.

V neděli 16. května 2010 se uskuteční 5. ročník VELKÉ CENY BRNA A JMK pro zdravé atlety. Pořadatelem jsou společně AK Olymp Brno a VUT v Brně. Slavnostní zahájení je v 14.00 hodin a vyhlášení výsledků v 17.00 hodin vždy na stadionu VUT v Brně Pod Palackého vrchem.

Mezinárodního  atletického mítinku se zúčastní 200 špičkových reprezentantů z ČR a evropských států. Velkou atrakcí bude po dvou letech souboj dvou špičkových osmimetrových dálkařů Romana Novotného, účastníka OH v Pekingu a Štěpána Wagnera. Na 400 metrů se přestaví také účastnice OH v Pekingu slovenka Lucia Klocová proti české juniorské reprezentantce Sylvii Škabrahové a bronzové medailistce z MS do 17 let slovence Alexandře Štukové.

Je zde tedy kvalitní možnost plnění limitů na MS 19 let v Monctonu (Kanada) i na ME dospělých v Barceloně a další mezinárodní i republikové akce např. MČR.

Příslib účasti potvrdilo  Slovensko, Chorvatsko, Rakousko, Polsko , Maďarsko atd. a pravděpodobná je I účast atletů ze Saudské Arábie.

Obě mezinárodní akce jsou součástí 11. ročníku CZECH SPORTS FESTIVAL BRNA A JMK – sportovního, preventivního a charitativního projektu , který zahrnuje i práce v oblasti protidrogové prevence a prevence kriminality mládeže ve spolupráci s PČR.

Kontakty: společný e-mail: katka.sport@centrum.cz

Kateřina Svobodová, garant projektu, tel.: Michael Svoboda 774 972 271

Martin Polášek, SK Kociánka Brno, ředitel atletického mítinku 15.5.2010, tel.: 608 180 328

Josef Sečkář, AK Olymp Brno, ředitel atletického mítinku 16.5.2010, tel.: 732 840 494

Tisková zpráva citována dle e-mailu PhDr. Jitky Vanýskové
tisková mluvčí
Vysoké učení technické v Brně