European Handbike Circuit již zítra v Lounech

16.6.2017

1768_EHC-Louny_plakat-2017

Myšlenka na uspořádání závodu handbikerů – tzv. ručních kol v Lounech vznikla v průběhu roku 2002. V tomto roce se na startu Memoriálu Karla Raise objevil rakouský hendikepovaný závodník Christian Peter, kterému se v Lounech velice líbilo. Chválil, jak trať Memoriálu, tak organizační schopnosti pořadatelů i pohostinnost města Loun. V té době byl jedním z hlavních představitelů organizace, která pořádala v Evropě seriál závodů nazvaných European Handbike Circuit a organizátorům z ASK Elna Počerady nabídl možnost vstupu do tohoto prestižního závodu.

Od myšlenky není v ASK Elna Počerady daleko k činům. Nabídka zařazení Memoriálu Karla Raise byla z důvodů termínové kolize výborem EHC odmítnuta a tak pokud mělo být město Louny zařazeno do tohoto prestižního seriálu, musel se najít jiný vhodný termín i nová atraktivní trať. To vše vedlo organizátory k myšlence přivést tento sport co nejblíže k diváků. Bylo rozhodnuto požádat město Louny o povolení uskutečnit start a cíl závodu na Komenského náměstí a závod uskutečnit jako časovku jednotlivců na trati z Loun do Počedělic a zpět. Záměr se povedl a v roce 2003 se uskutečnil první ročník European Handbike Circuit Louny.

V roce 2006 se v Lounech uskutečnilo na této trati i I. EHF Mistrovství Evropy v ruční cyklistice. Od tohoto roku se jezdí v této disciplíně v Lounech i kritérium ulicemi města a přivádí na start více a více aktivních účastníků i diváků. V roce 2010 bylo na startu více než 100 hendikepovaných sportovců a dalších cca 90 zdravých sportovců při doprovodných akcích. Přijďte i Vy do Loun ochutnat atmosféru této ojedinělé akce.

Aktuality

Podrobnější informace European Handbike Circuit 17. 6. 2017 – Louny najdete na webu www.askelna.wz.cz

Výsledky naleznete zde:
http://www.championchip.cz/akce/2017061720

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*