Dny na monoski 2015

25.2.2015

Již potřetí přichází sportovní škola Newman School a Centrum aplikovaných pohybových aktivit se seriálem Dny na monoski. Ve třech moravských skiareálech bude pro všechny zájemce připravena možnost lyžování na speciální lyži pro tělesně postižené. První akce se uskuteční 1. března v Beskydech.

29_dny na monoski 2015“Máme bezbariérové areály a lyžařům na vozíku se snažíme vytvořit ideální podmínky pro to, aby lyžovali právě u nás. Z tohoto důvodu jsme rádi, že se letošní Dny na monoski budou konat právě v areálech, kde působí naše škola,” uvedl Jakub Lehnert z Newman School.
Dny na monoski, které jsou rok od roku populárnější, umožňují všem zájemcům vyzkoušet si lyžování na speciální lyži, která je zkonstruována primárně pro lyžaře s tělesným postižením. Smyslem celého seriálu akcí je ale nabídnout tuto možnost lyžování i široké lyžařské veřejnost. Nejedná se totiž jen o jízdu na svahu, ale také o přesun z vozíku na monoski, udržení stability na rovině či základní manipulaci na lyžařském vleku. To vše je totiž zcela odlišné, a proto se odehraje pod vedení zkušených instruktorů, takže ani naprostý začátečník jakéhokoliv věku i pohlaví se nemusí bát, že by to nezvládl.

V této unikátní akci se tak snoubí více myšlenek. Tou hlavní je nabídka aktivního sportovního vyžití lidem s tělesným postižením, kteří vlastní monoski nemají nebo o tomto sportu nikdy neslyšeli. Neméně důležitou je propagace lyžování na monoski mezi širokou veřejnost, a to prostřednictvím vlastního zážitku. “Chceme  lidi s tělesným postižením motivovat k pohybu, ale také ostatním ukázat, že tato možnost tady vůbec existuje,” zdůraznil vedoucí Centra APA Ondřej Ješina.

V letošním roce se do Dnů na monoski zapojí tři areály. Poprvé se monoski objeví první březnovou neděli ve skiareálu Rališka Horní Bečva, poté se přesunou do Olešnice na Moravě, kde se na ně zájemci mohou těšit v sobotu 7. března, a zakončení proběhne 14. března v Hlubočkách u Olomouce.

Fotografie z minulého ročníku:
29e_dny na monoski 2015 29d_dny na monoski 2015 29b_dny na monoski 2015

Ve všech areálech bude připraven bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi a testování lyží. Celým programem bude provázet moderátor.
Dny na monoski jsou pořádány od roku 2013, kdy proběhly ve čtyřech areálech, loni, kdy bylo sněhu poskrovnu, pak v areálech třech, stejně jako letos. Akce je pořádána Centrem APA při Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého a lyžařskou školou Newman School. Další informace najdete na webových stránkách www.dnynamonoski.cz.

Martin Kučera
koordinátor PR aktivit
Fakulta tělesné kultury 

Univerzita Palackého v Olomouci
29c_dny na monoski 2015 29a_dny na monoski 2015

(alex)

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*