Děti s tělesným postižením složily „akademické“ zkoušky

28.9.2010

Plavecká a loupežnická akademie bez bariér – takové bylo téma letošního pátého pobytu dětí s tělesným postižením, které připravilo občanské sdružení KONTAKT bB v Bystrém u Poličky. Od 19. do 24. září v Hotelu Bystré děti ve věku od 3 do 11 let dvakrát denně absolvovaly plaveckou výuku, aby v závěru pobytu složily zkoušku Překonání divokého toku, krotily divoké koně při hipoterapii, ochočily si psa při canisterapii, složit zkoušky z Pružnosti a síly, Neviditelnosti a Zručnosti pomohlo jógové cvičení a kreativní dílny, a když na stezce odvahy dokázaly děti po boku Lotranda svoji nebojácnost, nebránilo už nic získání Loupežnického osvědčení.

„Pohádkový program každoročně rámuje činnosti, které děti rozvíjejí fyzicky i psychicky. Základem celé činnosti našeho sdružení je  výuka plavání, do které jsou děti celoročně zapojeny ve Středisku Brno KONTAKTU bB. Pobytové akce program rozvíjejí, v průběhu jednoho týdne plavci absolvují 8 lekcí výuky podle speciální metodiky Kovář-Nevrkla, která díky individuálnímu přístupu k plavci umožňuje zvládnout samostatný pohyb ve vodě i těžce tělesně postiženým,“ informuje vedoucí střediska Jana Nastoupilová alias Baba Fifi, nejvyšší loupežnická komisařka.

KONTAKT bB zapojuje do výuky plavání tělesně postižené všech věkových kategorií v Praze, Brně, Karlových Varech a Českých Budějovicích, ročně uspořádá 7 pobytových akcí, 4 celorepublikové závody a další jednodenní sportovní a společenské akce, celkem ročně využije nabídky zapojit se do programu okolo 300 osob. Více informací na www.kontaktbb.cz nebo na Facebooku.

Marta Vojáčková

Upravila: ji

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*