Den s handicapem na Lipně

30.6.2017

1770_Lipno-Den s handicapem

Přemýšlíte, kam se vydat sami nebo s dětmi o prázdninách? Kde byste si užili skvělé zážitky i přes to, že vás omezuje nějaký handicap? Co zkusit třeba Lipno sport fest ve druhé polovině srpna? Akce nabitá sportem i kulturou osloví děti i dospělé a nabídne možnost zasportovat si se známými olympioniky či paralympioniky.

„Tuhle akci na Lipně pořádá, vedle několika dalších, firma Lipensko, se kterou už několik let spolupracuji. Lipno sport fest se letos uskuteční už po šesté, a to v termínu 19.–26. srpna,“ upřesňuje paralympijský šampion z Ria de Janeiro, plavec Arnošt Petráček.

„Poslední den festivalu se bude konat Den s handicapem, kdy budou mít handicapovaní návštěvníci s rodinami možnost využít veškeré aktivity na Lipně zcela zdarma,“ láká k návštěvě festivalu Petráček.

Na Lipně by se měly prezentovat i jednotlivé svazy, které Český paralympijský výbor sdružuje, a připravena by měla být i ukázka sportů, jak je provozují handicapovaní „profesionálové“. Na místě budou přítomni speciálně vyškolení instruktoři.

41_Petráček-Foto-Hybrant-vlastimil

Celý program Lipno sport festu najdete zde. Na oficiální prezentaci Lipno sport festu se můžete podívat níže, stejně jako na prezentaci projektu Lipno bez bariér, který se rovněž zaměřuje na handicapované návštěvníky.

Lipno sport fest 2017

Lipno bez bariér

Tereza Kubíčková
Foto: www.lipno.info
1770_Lipno-Lidický

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*