ČP ve stolním tenise v Pardubicích

1.11.2016

V sobotu 22. října proběhl turnaj ve stolním tenise vozíčkářů v rámci Českého poháru. Na desátý ročník přijelo do Pardubic celkem 45 hráčů z ČR a dva pozvaní hráči z Chorvatska, kteří nastoupili do třídy A. /A – 17, B – 17, C – 11.

178_fotohulka_stol-tenis-3

Ve třídě A nenastoupil pro nemoc Honza Mrázek, a tak se tato třída v Pardubicích odehrála bez zástupce z Prahy. Přijel však Michal Stefanu (Nové Město), který se ČP účastní sporadicky, a všem opět dokázal, že nezapomněl nic ze svého umění. Třídu ovládl bez jediné porážky. Jediný kdo dokázal alespoň trochu Michalovi konkurovat, byl Jarda Hadrava (Sokol Lhůta). Ten skončil druhý a na třetím místě skončil další hráč, který již turnaje ČP pravidelně nehraje a účastní se pouze některých – René Tauš (Liberec).

178_fotohulka_stol-tenis-5

Ve třídě B nastoupilo hned pět zástupců SKV Praha. Tři z nich postoupili do finálové čtyřky, kterou poté ovládli. Šanci opět dokázal využít Milan Krejčí, který zvítězil a přiblížil se k postupu do A třídy. Druhé místo vybojoval Pavel Fiala, který předvedl svůj obvyklý výkon a prohrál jen s oddílovým kolegou v boji o prvenství. Třetí místo si zaslouženě odvezl Bohumil Kábrt, ten si v boji o stupně vítězů poradil i s pardubickým P. Cahou. Výbornou hru předváděl i další náš zástupce Aleš Zelený, který porazil silné soupeře, avšak těžký los druhého kola mu nakonec dovolil obsadit až pátou pozici. Stefan Danko tradičně předvedl nevyrovnané zápasy, kde se mu střídavě daří a naopak – desáté místo však vůbec není žádným propadem.

178_fotohulka_stol-tenis-4 178_fotohulka_stol-tenis-1Ve třídě C se Bohuslav Hůlka střetl s Monikou Valachovou a vypjatý pětisetový zápas v koncovce prohrál. Tato porážka ho později stála stupně vítězů, protože se mu konečně podařilo porazit Beátu Mentznerovou a o bronzu rozhodl poměr setů mezi ním, Beátou a Monikou. Takže do Prahy cestovaly opět brambory. Beáta Mentznerová (Ostrava) veze bronz a o první dvě pozice si zahrál Standa Navrátil (TJ Loštice) a Filip Nacházel (Spartak Pelhřimov). Filip dokázal, že v této třídě nemá konkurenci, bez obtíží zvítězil a o tom, že nepostoupí o třídu výš, rozhoduje jeho malá účast na turnajích ČP.

Z pohledu hráčů SKV Praha byl turnaj v Pardubicích mimořádně úspěšný. Před posledním letošním turnajem v Brně však stojí před některými našimi hráči obtížné úkoly. Podle toho, jak je dokážou vyřešit, se buďto rozhodne o jejich postupu či sestupu.

Zdroj: Sportovní klub vozíčkářů Praha;
http://www.skvpraha.org/sport/stolni-ten/

Pavel Fiala
Foto: Bohuslav Hůlka

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*