Čeští basketbalisté vybojovali na ME-C stříbro!

29.7.2017
Čeští basketbalisté proplouvali brněnským turnajem úspěšně. V základní skupině porazili všechny svoje soupeře a nakonec je zastavila až ve finále Belgie. Přesto můžou být svěřenci trenéra Mence spokojeni. Ve světovém basketbalu postoupili opět do skupiny B.
1779_repre-basket
Jako vítězové základní skupiny nastoupili do semifinálového kola proti Portugalsku, které porazili v poměru 67:50. Díky tomuto vítězství si  český tým zajistil nejhůře druhé místo v turnaji a tím pádem i postup do vyšší výkonnostní skupiny B.
V poslední den turnaje, v hale areálu univerzitního kampusu v Brně, nastoupili čeští basketbalisté k finálovému souboji s reprezentací Belgie. Ta procházela turnajem naprosto nekompromisně. V semifinále si poradila hravě s Irskem 85:41 a do finálového střetu se Českou republikou nastoupila oprávněně sebevědomě. V první čtvrtině drželi Belgičané převahu a české basketbalisty nepustili ani jednou do vedení. V průběhu celého zápasu měla Belgie sedmibodový odstup, který se nakonec ustálil na 15 bodech a výsledném skóre 65:50 ve prospěch Belgičanů. Přesto naši splnili svůj cíl a podali v jednotlivých utkáních skvělé výsledky.

Za redakci Vozíčkáře našim klukům gratulujeme!

(alex)1779a_repre-basket
Zpracováno dle článku Kristýny Šperkové pro aktualne.cz (Celý článek včetně rozhovorů naleznete ZDE)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*