Česká výprava pro Soči má finální podobu

17.2.2014

08a_Olda-Jelinek Výprava Českého paralympijského týmu na zimní paralympijské hry zná svoji konečnou nominaci. Do Soči odletí necelých čtyřicet členů výpravy, z nichž 18 jsou sportovci, zbytek tvoří jejich trenéři, fyzioterapeuti, servisní technici, kustodi a členové vedení výpravy. Nejpočetnější skupinu tvoří sledge hokejová reprezentace.

 

Česká výprava se do Soči vydá 2. března, tedy pět dní před slavnostním zahajovacím ceremoniálem. Samotná paralympiáda se odehraje od 7. do 16. března na stejných sportovištích, ve kterých nyní zápolí olympionici.

Češi už mají jasno i o tom, kdo při zahájení ponese českou vlajku. Tímto úkolem byl pověřen lyžař Stanislav Loska, který je rekordmanem v české výpravě. Zkušený lyžař se totiž vydává už na své šesté zimní paralympijské hry v řadě! Poprvé se mezi lyžařskou elitou na paralympiádě představil už v Lillerhammeru v roce 1994, kde také vybojoval bronzovou medaili.

Své zastoupení bude mít Česká republika na paralympiádě v Soči ve dvou sportech – sledge hokeji a lyžování. Pod lyžování ale spadá i snowboardcross, který si odbude v Soči svoji premiéru, u které bude mít zástupce i naše výprava – mezi nejlepší se totiž probojoval Tomáš Vaverka (ČFSH).

V alpském lyžování budou tři zástupci – vlajkonoš Stanislav Loska s Oldřichem Jelínkem (oba ČATHS) a Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou (ČSZPS). Nejpočetnější zastoupení má poměrně logicky sledge hokej. Český tým je složený z dvanácti hráčů do pole a dvou gólmanů (všichni ČATHS). 

08b_Paralympiada

 

Alpské lyžování a snowboarding
Sportovci:
Patrik Hetmer, Oldřich Jelínek, Stanislav Loska, Tomáš Vaverka
Doprovod: Petra Syrovátková, Miloš Syrovátka, Kateřina Škvorová, Michaela Hubačová, František Dostálek, Jakub Flejšar, Miroslav Máčala

Sledge hokej
Sportovci:
Jiří Berger, Erik Fojtík, Michal Geier, Zdeněk Hábl, Miroslav Hrbek, Libor Hulín, Zdeněk Krupička, Pavel Kubeš, Tomáš Kvoch, David Motyčka, David Palát, Jiří Raul, Zdeněk Šafránek, Michal Vápenka
Doprovod: Vladislav Hamrla, Jiří Bříza, Radim Šojdr, Miroslava Švendová, Jaroslava Krakovičová, Petr Stránský, Karel Jankovič, Miloslav Müller

Vedení výpravy

Roman Suda, Monika Marčeková, Vilém Besta, Lukáš Kratochvíl

Více informací naleznete na: http://www.paralympic.cz/

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*