Česká liga Powerchair Hockey očima brankářky

12.10.2016

156b_jaguariJaguáři zahájili novou sezónu dobře
Začal podzim a s ním začal i nový ročník České ligy Powerchair Hockey. Podzimní část sezóny 2016/2017  zahájilo v sobotu 8. října první kolo, které pořádal klub Flor-in pod hlavičkou České federace Powerchair Hockey v Praze na Třebešíně. Zúčastnily se všechny čtyři ligové týmy – EWSC Jaguars Praha, New Cavaliers Praha, Red Dragons Praha a SK Indians Plzeň. Nová sezóna přináší nějaké ty změny.

Opět se bude hrát základní hrací část o čtyřech kolech a pak Play-off, ale systém Play-off se změní. Jelikož v české lize jsou jen čtyři týmy a do kola Play-off tak projdou všichni, zápolení v základní části tak trochu ztrácelo smysl. Letos je konečné pořadí v základní části podstatnější. Do Play-off sice opět projdou všechny týmy, ale jen první dva budou mít možnost bojovat o titul Mistrů České republiky a to na dva vítězné zápasy. Další změnou je hrací doba. Bude se stále hrát 2×15, ale čistého času – to znamená, že časomíra se zastaví při každém přerušení.
Tým Jaguars se na novou sezónu samozřejmě pilně připravoval. Kromě vítězství v základní části, kterého jsme dosáhli v minulém ročníku, bychom letos rádi přidali i vítězství kola Play-off a tím zisk titulu pro mistry ČR. První kolo jsme ale začínali na jednu stranu oslabení o hráče základní pětky Jana Hašlara a druhou brankářku Petru Černou, na druhou stranu nás ale podpořila naše nová hráčka Kristýna Budská, která je novou brankářkou našeho týmu. Každopádně jsme byli bez plnohodnotného střídání.
Tentokrát nám los přiřkl hned první zápas celého dne a to s týmem SK Indians Plzeň. Ze začátku jsme měli trochu potíže srovnat se v sestavě, ve které už nejsme zvyklí tolik hrát, tedy dvě „téčka“ a dvě hokejky, ale brzy jsme se vpravili do hry. První branku zápasu dal Denis Goll. A postupně přidal další čtyři. Dařilo se i Standovi Cimpovi, který se trefil hned osmkrát. Indiánům se podařilo ohrozit naší bránu jen pětkrát, ale žádný gól neprošel, a to ani přes Kristýnu, která si v druhé půlce zápasu odbyla svou ligovou premiéru. A zahájila jí hned s úspěšností 100%, což je dobrý příslib do budoucna. První zápas jsme vyhráli 13:0.
156c_jaguariPo dvouzápasové pauze nás čekalo utkání s naším hlavním rivalem – New Cavaliers Praha. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný a nervózní. Skóre zápasu otevřel až v sedmé minuté Tomáš Suchý z týmu New Cavaliers. Až za dlouhé čtyři minuty se podařilo srovnat Standovi za pomoci Denise. První půlka tak skončila nerozhodně 1:1. Na začátku druhé půlky přidal další gól Denis s asistencí Standy, ale Tomáš Suchý srovnal za pár vteřin. Markéta Petráčková pak náskok soupeřů zvedla na 3:2, ale Standa s asistencí Ivy opět vyrovnal. Ve 25. minuté dostal Tomáš Suchý žlutou kartu a Denis v následné přesilovce dal gól. Ve 27. minuté ještě navýšil Standa. Michaele Charvátové se sice v nastalém tlaku soupeře podařilo ve 28. minutě ještě snížit, ale vyrovnat na 5:5 už Kavalíři nestihli. Vyhráli jsme tak těsně 5:4. Zajímavý je počet střel, které ohrozily tu či onu bránu – tento počet střel byl totiž vyrovnaný – 8. Jenže brankářka Jaguars chytila o jednu střelu víc. I to ukazuje, jak vyrovnaný zápas byl.
Poslední zápas dne jsme hráli proti týmu Red Dragons Praha. Na začátku zápasu už se projevila únava a snížená koncentrace. Dělali jsme laciné chyby a dávali soupeři šance. Ten tak na naší bránu vystřelil hned 13krát za celý zápas, což jsme jinému soupeři neumožnili. A z toho padlo hned šest gólů. První půlku jsme ale vyhráli a v druhé se už srovnali a rozstříleli. Nakonec jsme vyhráli 16:6. 11 gólů si připsal Standa a pět Denis.
První kolo ligy se tak týmu Jaguars i v neúplné sestavě podařilo vyhrát. Ukázalo se, že Honza v sestavě chybí, i když Pavel Štolba celý den zvládl skvěle – jen s jednou zelenou kartou. Hru v obraně zvládal s přehledem a tak mohla Iva úspěšně pomáhat v útoku. Iva byla druhá nejlepší hráčka s T-stickou na prvním kole. Další změna je i v hodnocení hráčů s T-stick hokejkou. K čistě statistické části se přidala i část anketní – to znamená, že trenér a kapitán každého týmu po skončení příslušného kola volí dle něj nejlepšího hráče s T-stick hokejkou. Standa se stal nejlepším střelcem kola s 22ti góly a s 25ti body vyhrál i kanadské bodování. Denis s 18ti body (12 gólů) obsadil třetí příčku. Jana Stárková byla nejlepší brankářkou prvního kola.
Děkujeme naší trenérce Andree Kuncové za čas, který nám věnuje v trénincích i v přípravě na ně. Dále děkujeme asistentům a fanouškům – Bobovi, Mirkovi, Jendovi a Matějovi. Díky i všem hráčům a těšíme se na druhé kolo v listopadu v Plzni.

Jana Stárková
brankářka týmu Jaguars

(alex)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*