Češi bojují na plaveckém ME ve Funchalu

30.4.2016

V sobotu 30. dubna bylo zahájeno letošní IPC mistrovství Evropy v plavání. Šampionátu, jež hostí Funchal – hlavní město portugalského ostrova Madeira, se mezi více než 450 sportovci z 52 zemí účastní také devět reprezentantů České republiky. Mezi nimi paralympijský medailista Jan Povýšil nebo další šampionka Běla Třebínová.
70_ME-plavání

Dalšími sportovci, kteří na ME zastupují české barvy, jsou Arnošt Petráček, Vladimír Hlaváč, Miroslav Smrčka, Vít Šašek, Jaroslav Mrkoš a Tomáš Hlavinka. Z žen se na Madeiru vydaly ještě Anežka Floriánková a Vendula Dušková. Někteří z nich se dokonce zapojili do kampaně IPC pro propagaci této významné sportovní události.

Hned v neděli se v závodu na 100 m volným stylem představí Jan Povýšil a na dvojnásobné vzdálenosti se bude prát o medaile Vojtěch Franěk i Vladimír Hlaváč. V závodu na 50 m motýlka se spolu v jedné kategorii sešel Arnošt Petráček s Jaroslavem Mrkošem.

V dalších dnech až do soboty 7. května, kdy mistrovství končí, se naši sportovci představí také v dalších disciplínách. Přesný rozpis závodů naleznete na webových stránkách šampionátu spolu s aktuálními výsledky, které budeme zároveň zveřejňovat i na sociálních sítích Českého paralympijského týmu.

Zdroj: ČPV

(alex)

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*