Pro další aktivity u nás v Lize vozíčkářů hledáme nové dobrovolníky z řad seniorů. Dobrovoníkům chceme nabídnout možnost kvalitně strávit čas, být užitečný. Tím, že člověk pomáhá druhým, pomáhá totiž i sám sobě. Pomáhat druhým u nás mohou dobrovolníci tím, že věnují svůj čas, energii, znalosti, zkušenosti, těm, kdo to potřebují a ocení.

Dobrovolníky hledáme pro klienty do centra denních služeb, kam klienti chodí trávit smysluplně čas v pracovní dny a pečující (rodiny, kamarádi,..) se mohou věnovat práci, odpočinku,… Vzhledem k tomu, že většina klientů u nás tráví spíše dopoledne, hledáme dobrovolníky, kteří mají dopoledne čas. Hledáme někoho, kdo vytvoří program na jednu či dvě hodiny pro naše klienty a zadarmo. Každý měsíc bychom alespoň jedním zajímavým programem dobrovolníka rádi pro klienty oživili pobyt v CDS. Program by měl vycházet z toho, co dobrovolníka baví. Jsme otevřeni různým činnostem. Od vaření přes zahrádkaření po háčkování, … Přítomné samozřejmě budou vždy aktivizační pracovnice. Vidět však nové tváře, lidi, kteří přinesou novou energii, dobrou náladu, nové možnosti a nápady na to, co společně můžeme vyrábět, vytvářet je něco, co bychom rádi našim klientům dopřáli.

V jakém měsíci, dni, čase se budete chtít dostavit se můžeme společně domluvit.

Máte zájem o takový druh dobrovolné činnosti? Moc nás to těší. Ráda vám sdělím více informací. Pro bližší informace mě prosím kontaktujte: Anna Dočkalová, anna.dockalova@ligavozic.cz, 725 104 848