2222 km zdoláno, aneb jaký byl letošní Handy-cyklo maraton

8.8.2016

Nejde o to, kdo byl nejrychlejší, ale o to podpořit myšlenku závodu, šířit kamarádství, spolupráci, integraci lidí s handicapem a vyhrát sám nad sebou!
118_111hod-vyhlaseni

Jeden z největších sportovně-integračních projektů současnosti se letos posunul do zcela nových rozměrů a doznal celou řadu změn a vylepšení. Do čtvrtého ročníku unikátního Metrostav handy cyklo maratonu se letos zapojí všech čtrnáct krajů České republiky a poprvé od roku 2013 se kompletně změnil způsob vytváření trasy i oceňování vítězů!
Metrostav handy cyklo maraton je postaven na jednoduchém konceptu.
Celkem 39 týmů čtyř nebo osmičlenných cyklistických týmů, jehož součástí byl minimálně jeden člověk s jakýmkoli druhem postižení se postavilo na start a pokusilo se štafetově zdolat trasu dlouhou 2222 km, a to v časovém limitu maximálně 111 hodin. Každý tým navíc jede minimálně pro jednoho člověka krátce po úrazu či nemoci, který se s handicapem teprve učí žít. Smyslem je ukázat, že nehandicapovaní a handicapovaní mohou společně tvořit jeden fungující tým, který má šanci obstát i v podmínkách extrémního závodu.
Cílem ale není dosáhnout co nejlepšího výsledného času, nýbrž reprezentovat co možná nejlépe myšlenky vzájemné spolupráce, integrace, solidarity a přátelství.

Novinkou letošního čtvrtého ročníku navíc byly živé video přenosy, takzvané live streamy a tak mnozí z nás, kteří nejsme schopni se do závodu aktivně připojit jsme sledovali exponovaná místa trasy živě, nebo pak na interaktivní mapě sledovali,kde se který tým momentálně nachází. Závod tak získal nový rozměr nejen pro samotné cyklisty, kteří mohli neustále sledovat konkurenci i sebe sama, ale i pro tisíce diváků, kteří klání cyklistů sledovali na počítačích, tabletech nebo mobilních telefonech.

I když o výsledky nešlo a nejdůležitější je myšlenka závodu, uvádíme zde výsledky těch nejlepších týmů, kteří se dostali až do cíle.

 Osmičlenné týmy
1. AZ Pokorný celkový čas 69 hodin 46 minut
2. RAAM pro školu Svítání celkový čas 72 hodin 14 minut
3. Plzeň v žíle celkový čas 73 hodin 50 minut
118_111hod-Pokorný

Čtyřčlenné týmy
1. Heř-Man Tým celkový čas 88 hodin 22 minut
2. K4 celkový čas 91 hodin 35 minut
3. Bronec Sport Píchlej řetěz celkový čas  92 hodin 11 minut

115_Handycyklomaraton-ČEZ

KRÁL VRCHAŘŮ – hanndicapovaný jezdec / Červenohorské sedlo
Miloš Bauer – Tým AZ Pokorný – čas 4 minuty 9 sekund

KRÁL SPRINTERŮ – Písek
Martin Záruba – Tým Metrostav – čas 1 minuta 36 sekund

ČASOVKA 700KM KARLA IV. / PRAHA – UNIČOV
Nejrychlejší tým: BLINDMAN

Podrobnosti a také průběžné blogy jednotlivých týmů si můžete přečíst na: http://www.cestazasnem.cz/home-1-3

118_111hod-Blind(alex)

 

 

 

Share

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

*

CAPTCHA


*